SZOLGÁLTATÁSAIM

Hogyan dolgozom?

Módszertáramnak két jól elkülöníthető területe van: a terápiás kutyamasszázs, illetve a tornáztatás. Természetesen mindkettő számos további technikát és eszközt foglal magába.

És mégis, ez a kettő egyet alkot, mert úgy kombinálom őket a kutya számára, ahogy a probléma vagy a kezelés aktuális célja megkívánja. Aki komoly mozgásszervi problémákkal érkezik, és „csak” masszírozásra alkalmas állapotban van, bizonyos passzív mobilizáció ott is része lesz a kezelésnek, míg aki „csak” fitneszezni szeretne, ő is kap kis bemelegítő masszázst előtte és nyújtást a végén.

A masszázskezelés rövidtávú hatásai:

javítja a közérzetet
csökkenti a fájdalmat
megnyugtatja az idegrendszert
serkenti az anyagcserét és a keringési rendszert, vérellátást
csökkenti a letapadásokat, pangásokat
fokozza a szervezet öngyógyító regenerációs folyamatait

A kezelések hosszútávú céljai:

Ha a kutya mozgásszervrendszerét egy sérülés, műtét vagy betegség kibillenti az egyensúlyából, az idővel újabb problémák kialakulásához vezethet.
A masszázzsal és a passzív, majd aktív mobilizáló gyakorlatokkal a szervezet öngyógyító folyamatait serkentjük. Célunk – az állatorvosi terápiát kiegészítve –, hogy a rendszeres kezelések hatására a sérült testrész mielőbb egészségesen funkcionálhasson, és visszakapcsolódhasson a szervezet egészséges körforgásába, s így nagyobb eséllyel megelőzhetőek legyenek a további elváltozások.

Rehabilitáció

A mozgásszervi műtétek, sérülések, megbetegedések után lábadozók regenerációjának segítése nyugodt, higiénikus, biztonságos környezetben.

Ideális esetben, a kezelések során a kutyával eljutunk a kezdeti terápiás masszírozástól a passzív mobilizáló gyakorlatokon át, az aktív, stabilizáló gyakorlatokig.

Akkor lehet belekezdeni a folyamatba, amikor az állatorvos a műtétet követően már engedi a masszírozást (gyógyult seb, nincs láz, gyulladás stb).

Azt tartom szem előtt, hogy a kutyának segítsek minél előbb regenerálódni, és utána szabad lábra engedhessük őt.
Ez – problémától függően – várhatóan egy néhány hónapos időszakra jelent optimálisan heti rendszerességű programot.

Prevenció

A kutyafitnesznek szerteágazó motivációi lehetnek. Lehet a cél mozgásfejlesztés, mélyizom erősítés, kiegészítő keresztedzés egy dinamikus sporttevékenységhez, sportspecifikus izomerősítés, felkészülés nagyobb fizikai igénybevételre, de lehet a kutya kreatív lefárasztásának eszköze is.

Stúdiómban csúszásmentes talajon, a legkorszerűbb, e célra kialakított kutyafitnesz eszközök segítségével tudok segíteni a mélyizmok megdolgoztatásában, az izomzat szimmetrikusabbá tételében, egyensúlyfejlesztésben.

A gyakorlatok az eszközök és pozíciók változtatásával, az alátámasztási felületek méretének és minőségének változtatásával, szinte a végtelenségig variálhatók.

Szem előtt tartom a biztonságot, a bemelegítést – edzés – nyújtás „szentháromságát”. Szívesen adok tanácsot a köztes időszakok sétáihoz, az otthon is kivitelezhető gyakorlatokhoz is.

Egy-egy alkalom részét képezi itt is a bemelegítő masszázs, hiszen ez kapcsolja be úgy a kutya vérkeringését, hogy a torna igazán építő jellegű lehessen. Az alkalmak száma kötetlen, de heti rendszeresség optimális az érzékelhető haladásért.

Kondíció javítása

Időskori  vagy krónikus  mozgásszervi  panaszokkal  élő kutyák  közérzetét segítek javítani terápiás kutyamasszázzsal és passzív mobilizációval.

Lecsökkent aktivitás esetén kíméletes és biztonságos átmozgatást nyújtok ízület mobilizációval és flexiós mozgásgyakorlatokkal.

Ebben az esetben arra törekszem, hogy a kutya panaszaihoz és befogadóképességéhez igazítva, fokozatosan elérjük közérzete javulását, amit utána szinten tartunk.

Az első fázisban heti rendszeresség ajánlott, majd kicsit lehet ritkítani a kezelések számán, de a rendszeresség ugyanolyan fontos a későbbiekben is.

Ellenjavallatok:

lázas állapot
gyulladás
vemhesség, szoptatás és tüzelés
daganatos betegség
szívproblémák és keringési rendellenességek
pacemaker
csonttörés, nyílt sérülés
bőrbetegség esetén
műtétek után 14-21 napig
a masszázs ellenjavallt!
lázas állapot
gyulladás
vemhesség, szoptatás és tüzelés
daganatos betegség
szívproblémák és keringési rendellenességek
pacemaker
csonttörés, nyílt sérülés
bőrbetegség esetén
műtétek után 14-21 napig
a masszázs ellenjavallt!

Fontos!

A kezelések nem helyettesíthetnek sem állatorvosi diagnózist, sem állatorvosi kezelést, ezért tünetek, betegség, műtét vagy sérülés esetén kizárólag állatorvosi diagnózist követően, az orvos tudtával és beleegyezésével, az állatorvosi kezelés kiegészítésére vehetők igénybe.